Ana Sayfa / GÜNCEL / Sofra düzeni

Sofra düzeni

Sofra düzeni, yemeklerin lezzeti kadar önemli bir aşamadır. Yemek öncesi göze hitap eden ve yemek iştahının hiç olmadığı kadar olumlu ya da olumsuz etkiye yardımcı olan sofra düzeni tam anlamıyla doğru ve özel bir şekilde hazırlanmalıdır.

Misafirlerinizin ağırlığına uygun sunumları buna uygun yemek takımı kullanımı ve hazırlamış olduğunuz menünün konseptine uygun bir sofra düzeni misafirlerimizden tan not almanızı sağlayabilecektir.

Sofra düzeni nasıl olmalı?

sofra-duzeni

Öncelikle sofrada bulunacak kişi sayış çok önemli masada yer alan sandalye sayısınca bir servis açmanız uygun olacaktır. En güzel yemek takımlarınızı ne özel kristal bardaklarınız ile kullanmadan önce en sade ve açık renklerden oluşan masa örtünüzü kullanarak işe başlamalısınız.

Çatal ve kaşıklarınızı doğru yerlere alırken, servis peçeteleriniz yine olabildiğince sade olmalıdır.

Tabakların uyumu bir hayli önem arz etmektedir. Ortaya açacağınız ikramlarınız da yine yemek takımını ile uyumlu olmalıdır. Sade ve göz alıcı bir şıklığa sahip ve bunun yanı sıra yerli yerince konulmuş, tabaklar çatallar, bardaklarda tamamsa sizin masanızda yemek yiyebilmek için misafirleriniz adeta büyük bir sabırsızlık içerisinde olacaktır.

İlginizi Çekebilir

bar-blender

Blender İle Yapılan Yaz İçecekleri

Yaz aylarında blender ile yapılacak soğuk yaz içecekleri, hem sağlıklı hem de hafif olması nedeniyle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir