Ana Sayfa / Pizza / Pizza Restoranı İçin Gerekli Malzemeler

Pizza Restoranı İçin Gerekli Malzemeler

Pizza restoranı açmak ve işletmek için kullanmanız gereken pizza ekipmanlarını kolay tedarik edebilmeniz sizlere bir ihtiyaç listesi hazırladık.Malzeme listesi genel ihtiyaçlar göz önüne alınarak hazırlanmış olup işletmenin menüsüne göre değişikliklere veya ilavelere ihtiyaç duyulabilir.

Pizza Ekipmanları İhtiyaç Listesi

Pizza Fırını ( Bu bölüm detaylı olarak konu başlığı olacaktır )

Biz yinede kısaca bahsedelim.Fırın konusunda eminim ki karar vermek zor oluyor.Ama bence fırın kararını asla yerinizi tutmadan vermeyin.Çünkü mekanın alanı fırın için uygun olmalıdır.Diğer bir karar elektrikli yada gazlı pizza fırınları arasında yapacağınız tercihtir.Tüm bunlar ve kafanıza takılabilecek diğer sorular için pizza fırınları yazımızı takip edebilirsiniz.

Pizza Küreği

Pizza kürekleri ülkemizde üretilse bile hala istenen kalitede değil.Öncelikle kullanılan malzemelerden dolayı çok ağır.İthal pizza kürekleri çok hafif ve pizzayı rahat bir şekilde fırına atmanıza olanak sağlıyor.Bir özellikleri de fazla pizza attığınızda küreğin ısınmaması ve pizza hamurunu yapıştır mamasıdır.

gimetal-pizza-kuregi-36-cm-ithal-pizza-kuregi

Pizza Çevirme Küreği

Pizza çevirme kürekleri pizzanın fırın içerisinde çevrilmesine ve yer değiştirmesini sağlayan yardımcı bir ekipmanıdır. Böylelikle pizza küreğimiz de ısınmamış olur.

20151216135632_gimetalpizzacevirmekuregi20cmithalpizzakuregi

Fırın Fırçası

Pizza fırın fırçası pizza fırınının içerisinin temizlenmesini sağlamaktadır.Arkasındaki paslanmaz kısım ise pizzalardan düşmüş ve fırına yapışmış malzemelerin kazınmasını sağlamaktadır.gi-metal-pizza-firin-fircasi-odun-firin-fircasi

Fırın Eldiveni

firin-eldiveni

Pizza Kesici

hamur-kaziyici-dough-scraper

Pizza Hamur Kutusu

Pizza hamur kutuları pizza hamurları yapıldıktan sonra dinlendirme aşamasında kullanılmaktadır.Her kutu bir alttakinin kapağı gibi kullanılmaktadır.Örneğin 6 kutu için sadece 1 adet ekstra kapak almanız gerekmektedir.Geçtiğimiz senelerde sadece Cambro markasında bulunmasına rağmen son zamanlarda pek çok yerli firma bu ürünün üretimine başlamıştır.

DB18263P

Pizza Motor Kutusu

20151130104344_pizzaboxmotorpizzatasimaaparati

Pizza Taşıma Çantası

pizzabox_pizza_tasima_cantasi_thermo_box_pizza_cantasi_

 

 

Helvane Tencere

Domates salçası,özel soslar ve personel yemeği için yoğun kullanılmaktadır.

30013015

Krep Tava

2013116223224_198

Polikarbonat Saklama Kabı

Style: "STUDIO"

Servis Kaşığı

90000009

Pizza Sos Kepçesi

Her boydaki pizza için ayrı ayrı alınmasında fayda vardır.Böylece bütün pizzalarda sos oranını belirlemiş ve “sos az oldu pizza kuru oldu” yada “sos bol oldu pizza hamur oldu” gibi tabirlerden tamamıyla sıyrılmış olursunuz.

pizza-sos-kasigi-2-oz-59-ml

 

Tel Süzgeç

suzgec

Plastik Kesici

Plastik-hamur-kazıyıcı-Hamur-kesici-Hamur-bı&ccedil

Belli Spatula

TY260-Zicco-Belli-Spatula-25x7-5_2705_1

Hassas Terazi

hassas-terazi-tp-b

 

Doğrama Tahtası

kesim_levhalari_1

Sebze Kurutucu

49888-10_1

Barbekü Maşa

T2 L34

Mayonez Tenceresi

35050016

Tuz Serpici

04-2032-C

Parmesan Serpici

04-2032-B

Rende

paslanmaz-celik-rende

Yağdanlık

pizza-yagdanlik

Delici Merdane

delici-merdane

Umarım kafanızdaki bazı soru işaretleri çözülmüştür.Listeye elbette eklenebilecek pek çok malzeme ve ekipman var ama biz bir yerden başlamak istedik. Daha sonra her bir kalem için ayrı ayrı yazılarımız olacaktır.Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

pizza-sos-kepcesi

Pizza Sos Kepçesi

Pizza sos kepçeleri özellikle pizzaların üzerine konulan sosların tüm pizzalara eşit miktarda konulmasına yardımcı olmaktadır.Özellikle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir