Ana Sayfa / GÜNCEL / Kışa özel yiyecekler

Kışa özel yiyecekler

Kışa özel yiyecekler

Kış aylarının girmesiyle birlikte eve kapanma döneminde başlamaktadır. Yaz aylarında olduğu gibi sosyal bir yaşam sürmemekte evlerimizde ya da kapalı mekânlarda sevdiğimiz kış yiyeceklerini bulundurarak sevdiklerimiz ile hoş zamanlar geçirmemiz mümkün olabilmektedir.

Kışa özel yiyecekler nelerdir?

kestane

Kış ayları denildiğinde ilk akla gelen kestane, farklı pişirme türleri ile damaklarımızda unutulmaz lezzetlere yer vermektedir. Çıtır çıtır lezzeti ve faydalı yapısı sayesinde fırında kestane ya da haşlama kestane şeklinde sıklıkla tüketmek mümkün olabilmektedir. Kış aylarıyla bitlikte kestaneyi pek çok noktada bulabilmek mümkün olmaktadır. Çarşı, Pazar ve marketlerde satışa sunulmaktadır.

Patlamış mısır, soğuk ve yağışlı bir kış mevsiminde sıcacık yuvanızda sevdikleriniz ile film keyfi yaparken sıcacık patlamış mısır keyfi sürmek nasıl olurdu. Kışa özel yiyecekler içerisinde en çok tercih edilenlerin başında patlamış mısır gelmektedir.

Kumpirde yine kış aylarında afiyetle tüketilecek bir yiyecektir. Sıcacık ve besleyici kıvamı kışın içinizi ısıtacak özel bir besindir.

Çekirdek hem yaz hem de kış aylarının vazgeçilmez yiyeceği olmaktadır. Severek tüketebilmenize olanak sağlamaktadır.

İlginizi Çekebilir

bar-blender

Blender İle Yapılan Yaz İçecekleri

Yaz aylarında blender ile yapılacak soğuk yaz içecekleri, hem sağlıklı hem de hafif olması nedeniyle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir