Ana Sayfa / GÜNCEL / Kış Mutfağı

Kış Mutfağı

Kış mutfağı, yaz mutfağından biraz daha farklı lezzetleri saklamaktadır. Taze sebzelerin yerini birbirinden özel kış sebzeleri almaktadır. Oldukça sağlıklı ve bir o kadar lezzetli olan kış sebzeleri karnabahar brokoli, pırasa, ıspanak gibi çok ama çok zengin bir seçenek skalasında oluşmaktadır.

karnabahar

Kış mutfağı yine en özel baklagillerinde tıkırdadığı bir mutfaktır. Oldukça besleyici olan ve protein açısından zengin olan baklagiller kış mutfaklarında mis kokular estirmektedir.

Kuru fasulye, nohut, bakla, mercimek ve daha sayamadığımız farklı seçenekler kış mutfağındaki en özel yerini almaktadır.

Etli veya etsiz pişen bu özel besinle her haliyle sofralara acayip tatlar yaratmaktadır.

Yine kış ayalarında oldukça doyurucu ve severek tüketilen hamur işi börekler, farklı iç malzemeleri ile yemek severeklerin damak tadını coşturabilmektedir.

Zeytinyağlı sarmalar, etli dolmalar, kış mutfağı yaprak sarması demektir. Bol kıyma ile hazırlanan kelem sarması demektir. Yanında bolca yoğurt ile şahane dolmalar kış mutfağında sıklıkla hazırlanmaktadır.

Yaz aylarında kurulan sofralar farklı güzel kış aylarında hazırlanan sofralar ise farklı güzelliğe sahiptir. Zengin yemek kültürümüz bizleri diğer ülkelerden ayrı kılmaktadır.

İlginizi Çekebilir

bar-blender

Blender İle Yapılan Yaz İçecekleri

Yaz aylarında blender ile yapılacak soğuk yaz içecekleri, hem sağlıklı hem de hafif olması nedeniyle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir