Ana Sayfa / GÜNCEL / Kış aylarında sağlıklı beslenme

Kış aylarında sağlıklı beslenme

Kış aylarında sağlıklı beslenme oldukça önem arz eden bir durumdur. Bünyemiz kış aylarında hastalıklar karşısında zayıf ve güçsüz kaldığında kısa sürede çeşitli grip ve soğuk algınlığı gibi bitmek bileyen hastalıklar ile karşı karşıya kalabilmek mümkün olabilmektedir. Hızlı bir şekilde ilerleyen ve tüm aile bireylerine bulaşan hastalıklar bizlerin kapısını çalmadan Kış aylarında sağlıklı beslenme yolu ile her birini bertaraf etmek gerekmektedir.

Kış aylarında sağlıklı beslenme nasıl olmalıdır?

Kış aylarında daha çok C vitamini bakımından zengin içeriklere sahip meyve ve sebzeler tüketilmelidir. Özellikle greyfurt, mandalina, limon ve kivi gibi narenciye grubuna giren meyveler sık aralıklarla tüketilmelidir.

turuncgiller

Bunun yanı sıra sebze ağırlıklı beslenmek ve bunu yaparken özellikle yeşil yapraklı besinlerden yana tercihlerde bulunmak gerekmektedir.

Kuru baklagiller arasında gelen; kuru fasulye, nohut, yeşil mercimek, börülce ve bakla kış aylarında sık sık tüketilmelidir.

karakovanbali

Süt ve taze sıkılmış meyve suları öğün aralarında tüketilmeli. Ve gerçekten sağlıklı bal kış aylar boyunca her gün 1 yemek kaşığı şeklinde tüketilmelidir.

İlginizi Çekebilir

bar-blender

Blender İle Yapılan Yaz İçecekleri

Yaz aylarında blender ile yapılacak soğuk yaz içecekleri, hem sağlıklı hem de hafif olması nedeniyle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir