Ana Sayfa / GÜNCEL / Kış Aylarında Cilt Bakımı

Kış Aylarında Cilt Bakımı

Kışla birlikte cildimiz üzerinde de bir takım değişimler yaşanmaktadır. Özellikle soğuyan hava ile çatlayan cilt sert ve pürüzlü bir görüntü oluşumuna neden olmaktadır. Cilt üzerinde oluşan döküntüler, pul pul kabarmalar ve çatlaklar yüzünden hayal ettiğiniz bir görüntüsünden uzaklaşabilirsiniz.

Cildi soğuk havalardan koruma için neler yapmanız gerekiyor?


soguk-havalarda-cilt-bakimi

Öncelikle soğuk hava koşullarına çıktığınız durumlarda Kış aylarında cilt bakımı konusunda önlem alabilmek adına cildinizi nemlendirmeniz gerekmektedir. Sağlıklı ve ışıltılı bir cilt için sabah ve akşam olmak üzere düzenli bir şekilde cildinizi nemlendirici kremler ile desteklemeniz gerekmektedir

Yine etkili ve sağlıklı bir cilt görünümü için kış aylarında doğru ve sağlıklı bir beslenme düzenine sahip olmanız gerekmektedir. C vitamini açısında zengin içeriklere sahip olan meyveleri tüketmelisiniz.

Protein bakımından zengin içeriklerden olan süt, peynir ve et ürünlerini hayatınızdan çıkartmamanızda fayda var, haftanın en az 2 günü balık tüketmeniz sağlıklı bir cildin kaynağını oluşturmaktadır. Balıkta bulunan omega 3 yağı cilt sağlığınızı kış ayları boyunca koruyabilmektedir.

Tüm beden sağlığı için kış mevsimine uygun kalın kumaşlardan tasarlanmış giysiler giymek önemlidir. Yine elleriniz den eldiven kullanımını ihmal etmeyiniz.

İlginizi Çekebilir

bar-blender

Blender İle Yapılan Yaz İçecekleri

Yaz aylarında blender ile yapılacak soğuk yaz içecekleri, hem sağlıklı hem de hafif olması nedeniyle …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir