Ana Sayfa / Pizza / İstanbulda En İyi Pizza Nerede Yenir ?

İstanbulda En İyi Pizza Nerede Yenir ?

Pizza yoksul halkın vazgeçilmez yemeği iken, 1899 yılında ünlü kraliçe margherita‘nın bu lezzeti tadmasıyla kendisine zengin softalar da yer bulmaya başlamıştır.

en-iyi-pizza-nerede-yenir-napolist

Amerika’ya göçen italyanlar yemek kültürlerini de bu ülkeye götürmesiyle pizzanın dünyaya yayılması yavaş yavaş başlamış olur.Hamurunda ve malzemelerinde yapılan değişikliklerle farklı tarzlarda pizzalar doğmuştur.Bunlardan en önemli ve başlangıç noktası olan napoli usülü pizzadır. Kalın kenarlı ve ince hamurlu,gerçek domates ve manda mozzarella olması, odun ateşinden başka bir şekilde pişirilememesi sebebiyle pizzanın en doğal halidir.

Napoli-pizza-napolist-en-iyi-pizza

Napoli usulü pizzayı tatmak için artık İstanbul’da belli adresler var. Bunlardan en göze çarpanı da Napolist Pizza.Daha çok yeni olmasına rağmen kendi müdavimlerini şimdiden oluşturan Napolist’in sahipleri aynı aşçılık okulundan mezun olmuş 2 yetenekli şef Utku ARSLAN ve Oğuzhan SARI.

Best-pizza-napoli-napolist-istanbul-da-pizza-nerede-yenir

Daha önce bu işi yapan ikili kendi markalarını oluşturmak isteyip Napolist Pizza’yı açtılar.Bu iki chef’in diğer işletme ve işletmecilerden farkı, pizzaları kendileri yapıp kendileri servis ediyorlar, bu sebeple ulaştıkları müşterilerine pizzayı en olması gerektiği gibi anlatıp , şikayet ve dileklerini de bizzat kendileri dikkate alıyorlar.Üstelik paket servisleri de çok hızlı.
Uğramaya veya sipariş vermeye değer.

napolist-pizza-logo

Adres

Pınar Mahallesi, Çamlıbel Caddesi, No 21, Sarıyer, İstanbul

Telefon

0212 276 06 85

Çalışma saatleri

11:00 – 02:00

Hesap

Ortalama kişi başı 50 TL

Merak Edenler İçin Napolist Menü

Napolist Liste 1Napolist Liste 2

 

 

İlginizi Çekebilir

pizza-pisirme-teli-pizza-screen-satis

Pizza Screen

Pizza hepimizin bildiği gibi zamanında savaş sırasında İtalyan kadınlarının bulabildikleri malzemeleri hamur üzerine koyup pişirdikleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir