Ana Sayfa / Bar Malzemeleri / Buz Kıracağı

Buz Kıracağı

Buz kırıcılar barlarda kullanılan buzların rahat bir şekilde kırılmasını sağlayan bar ekipmanıdır. Manuel ve elektrikli modelleri bulunan buz kırıcılar genellikle paslanmaz bıçaklar sayesinde buzu parçalayıp içeceğin daha hızlı soğumasına yardımcı olmaktadır.

Genellikle buz kırıcı denildiğinde akla ilk gelen ürün bar blender olsa da sadece buz kırmak için üretilmiş pek çok buz kırıcı modeli bulunmaktadır.Buz kırıcı alınmadan önce üretilen buzun yoğunluğu da kontrol edilmelidir.Bazı buz makinaları o kadar yoğun buz üretirler ki basit buz kırıcıların kırması neredeyse imkansız olur. Sizler için tüm buz kırıcıları inceledik.

Santos Buz Kırıcı

santos-buz-kirma-makinesi-chefsepeti

Buz kırıcılar arasında en popüler olan ürün kesinlikle santos buz kırıcı dır. Genellikle yoğun işletmelerin tercih ettiği santos buz kırıcılar maliyetleri yüksek olsa da buz kırma işleminin rahatlıkla yapılmasını sağlamakta ve kullanıcılarına maksimum konfor sağlamaktadır. Saatte ortalama 70 kg buz kırma kapasitesi bulunmaktadır.

Buz Kırıcı

buz-kirici-arisco-zicco-stilea

Genellikle barlarda kullanılan ve yoğun tempoya ayak uydurabilen bir buz kırıcıdır. Oldukça sağlam bir bıçağa sahiptir. Kapasitesi ortalama günde 65 Kg’dır. Bu buz kırıcı genellikle tüm buz makinalarının buzunu kırabilecek şekilde imal edilmiştir. Gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Buz kıracağı

buz-kiracagi-cafe-bar-restoran-chefsepeti

Buz kıracağı buz makinalarının ürettiği pek çok buzun kolayca kırılmasını sağlamaktadır. El ile rahatlıkla buz küplerini parçalayabilir, kokteyl ve içeceklerinizin çok daha hızlı bir şekilde soğumasını sağlayabilirsiniz. İçerisinde paslanmaz bıçaklar bulunan manuel buz kırıcı oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Küçük restoranlar,cafeler ve barlar da rahatlıkla kullanılabilir. Fiyat performans oranı gayet güzel bir üründür.

Buz Kıracağı ( Ev modeli )

buz-kiracagi-ev-modeli-chefsepeti

Ev modeli buz kıracağı genellikle evler için kullanılan bir modeldir. İçerisindeki bıçaklar sayesinde buzlar kolayca kırılabilmektedir. Haznesi diğer modellere göre biraz daha küçük olsa da buz kırma konusunda gayet başarılıdır.

İlginizi Çekebilir

gercek-ev-yapimi-cilekli-dondurma-tarifi-chefsepeti

Bar Blender ile Çilekli Yaban Mersinli Dondurma Tarifi

Hepimiz yaz sıcaklarında ferahlamak için pek çok yöntem kullanıyoruz.Fakat bazı yöntemler var ki çok ama …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir