Ana Sayfa / Bar Malzemeleri / Bar Kaşığı

Bar Kaşığı

Bar kaşıkları barmenler tarafından çok fazla kullanılan bar ekipmanları arasındadır. Epey modeli bulunan bar kaşıkları genellikle karıştırma sürahisi içerisindeki içecekleri (mixing glass) karıştırmak için kullanılmaktadır. Bazı modelleri kokteyl içerisindeki nane, şeker gibi malzemelerin ezilmesinde de kullanılmaktadır.Genellikle paslanmaz malzemeden üretilen bar kaşıkları tek parça halinde eksiz olarak üretilmektedir. Uzun ve kısa modelleri bulunan bar kaşıkları ve modellerini sizler için inceledik.

Bar kaşıkları ;

Bar Kaşığı Düz Model

bar-kasigi-bar-spoon-chefsepeti

Düz model bar kaşığı çoğu amaçla kullanılabilir.Kaşık kısmı diğer kaşıklara göre biraz daha uzun bir kaşıktır.Paslanmaz malzemeden imal edilmiştir.Boyu 22 cm’dir. Genel karıştırma işlemlerinde gayet kullanışlıdır.

Burgulu Bar Kaşığı

burgulu-bar-kasigi-bar-spoon-chefsepeti

Burgulu bar kaşığı en popüler bar kaşıklarından birisidir.Genellikle kolay tutuşundan dolayı barmenlerin tercihi olmaktadır.Değişik burgulu şekli sebebiyle içeceğin daha hızlı karışmasını sağlamaktadır.Boyunun uzunluğu 24 cm’dir. Paslanmaz malzemeden imal edilmiştir.

Wmf Burgulu Kokteyl Kaşığı

wmf-burgulu-bar-kasigi-chefsepeti

Wmf burgulu bar kaşığı çok mukavemetli paslanmaz malzemeden imal edilmiştir.Genellikle profesyonel barmenlerin kullandığı bir üründür.Hızlı karışım sağlamak amacı ile özel burgulu tasarıma sahiptir.

Long Dring Kaşığı

long-dring-bar-kasigi-chefsepeti

Long dring kaşıkları soğuk kahve ve ya içecekleri için kullanılmaktadır.Tek parça paslanmaz malzemeden şmal edilmesi bizce en büyük özelliğidir. Temizliği diğer kaşıklara göre daha kolaydır.Görünüm itibarı ile uzun bir çay kaşığı şeklindedir.

Machiato Kaşığı

machiato-bar-kasigi-chefsepeti

Machiato Kaşığı isminden de anlaşılacağı gibi machiato sunumlarında kullanılan bir kaşık modelidir. Şık bir tasarıma sahip olan machiato kaşıkları aynı zamanda latte ve diğer kahveler için de kullanılabilir.

Mini Kokteyl Karıştırıcı

mini-kokteyl-karistirici-bar-kasigi

Mini kokteyl karıştırıcılar çok pratik ve bir o kadar da sevimli ürünlerdir.Küçük bir mikseri andıran tasarımları ile çoğu kaşığı geride bırakmaktadırlar.Mini kokteyl karıştırıcının ölçüsü 10 cm’dir. Genellikle hazır kahveler için kullanılıyor olsa da evinizde bile pek çok iş için kullanabilirsiniz.Örneğin yumurta bile çırpabilirsiniz.

Bar Pipet Kaşığı

bar-pipet-kasigi-zicco-chefsepeti

Bar pipet kaşığı isminden de anlaşılacağı gibi hem kaşık hemde pipet olarak kullanılmakta olan çok popüler bir kaşıktır.Özellikle soğuk içecekleri karıştırırken aynı zamanda içmenize de yarayacaktır.Ayrıca soğuk içeceğin ısınmadan keyifle içilmesini de sağlar. Değişik bir sunum için denemenizi tavsiye edebiliriz.Fakat çok soğuk içecekler için boğazınızı üşütmemeye özen göstermelisiniz.

 

İlginizi Çekebilir

gercek-ev-yapimi-cilekli-dondurma-tarifi-chefsepeti

Bar Blender ile Çilekli Yaban Mersinli Dondurma Tarifi

Hepimiz yaz sıcaklarında ferahlamak için pek çok yöntem kullanıyoruz.Fakat bazı yöntemler var ki çok ama …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir