Ana Sayfa / Bar Malzemeleri / Bar Blender

Bar Blender

Barlarda en çok kullanılan ve aranan ürün bar blender ürünleridir. Barlarda genellikle buz kırmak ve soğuk içecekler hazırlamak için kullanılmaktadır.Bar blender modelleri genellikle güçleri ve ses yalıtımları ile ön plana çıkmaktadırlar.Pek çok bar blender üreticisi müşterilerini memnun edebilmek için büyük ar-ge çalışmaları yapmaktadır.Bar blender seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır.Şimdi bu hususlar ile ilgili bazı püf noktaları sizinle paylaşacağız.

Bar blender seçilirken nelere dikkat edilmelidir?

Bar blender seçilirken dikkat edilmesi gereken ilk husus blender bıçaklarının buz kırmaya uygun olmasıdır.Pek çok blender bıçağı çok kanatlı olsa bile ince malzeme kullanıldığından dolayı kısa zamanda özelliğini yitirmektedir.Blender bıçağı ne kadar kalın olursa o kadar uzun ömürlü olacaktır.

bar-blender-servisi

Pek çok blender firması bıçak konusunda oldukça fazla çalışma yapmakta ve bıçakları bir hayli zorlamaktadır.Bıçağın kalınlığı kadar hangi malzemeden yapıldığı da çok önemlidir.Örneğin vitamix blender firması bıçaklarını titanyum malzemeden yapmakta ve uzun süre bıçak garantisi vermektedir.

vitamix-bar-blender-chefsepeti

Blender seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus da blender motor kuvvetidir.Motor kuvveti ne kadar kuvvetli olursa blender daha az zorlanacak demektir.Genellikle blender motor kuvvetleri 1000-2500 watt civarında değişse de daha üst modellerde daha kuvvetli motorlara rastlamak mümkündür.

vitamix-blender-xl-chefsepeti

Bar blender seçilirken ayrıca blender ses düzeyi de önemlidir.Özellikle küçük mekanlarda blender sesi müşterilere oldukça rahatsızlık vermektedir.Blender kataloglarında genellikle ses test sonuçları desibel olarak verilmektedir.Sessiz bar blender küçük mekanlar ve otel lobileri için idealdir.Bazı blender üreticileri ses sıkıntısını çözebilmek için ilave ses yalıtım kapakları kullanıp sesi minimize etmeye çalışmışlardır.Sessiz bir ortamda çalışmak üzere blender satın almak isterseniz ses hazneli blender incelemesi yapmanızı tavsiye ederiz.

vitamix-blender-station-advance-quite-one-blender-chefsepeti,
Atlanmaması gereken bir durumda blender garanti süresi ve teknik desteğin güvenilir olmasıdır.Pek çok blender firması maalesef servis konusunda yetersizdir.Blender seçiminde servis ağı oldukça önemlidir.Blender satın alırken faturanın saklanması garanti takibi için saklanmalıdır.

Ülkemizde şu anda popüler olarak satılan pek çok blender bulunmaktadır.Bunları ayrı bir yazı olarak sizlerle paylaşacağız.Tüm blender markaları ve modelleri hakkında önerilerimizi yapacağız.Umarım yazımız aklınızdaki bazı soruları gidermiştir.Türkiye’de satışı yapılan ve servis ağı olan blender firmalarını ana başlıklar halinde toplayabiliriz.

Vitamix Bar Blender

vitamix-blender-chefsepeti

Vitamix Blender tartışmasız favori blender markamızdır.Türkiye için özel olarak üretilen vitamix blender yaygın servisi ve 3 yıl parça garantisi ile üst düzey kullanıcıların ilk tercihidir.Pek çok farklı modeli ile müşteri memnuniyeti en yüksek blender markasıdır.

Blendtec Bar Blender

Blendtec-Blender-chefsepeti

Blendtec Blender kaliteli blender firmalarından birisidir.Özellikle kahve firmaları bu blendtec blender kullanmaktadır.Servis ağı ve yedek parça sıkıntısı bulunmamaktadır.Fiyat performans oranı gayet tatmin edicidir.

Hamilton Beach Bar Blender

hamilton-beach-blender

Hamilton Beach blenderlar geçtiğimiz senelerde çok kullanılan ve tüm barmenlerin elinden geçen popüler bir blender markasıdır.Özellikle HBB 908 modeli az yer kaplamasından dolayı barmenlerin kullanmayı sevdiği bir blender modelidir.Fakat dişlilerinin plastik olması ve bileziğinin çabuk kırılıyor olması servis problemleri yaşatmaktadır.

Stilea Bar Blender

stilea-blender-chefsepeti

Son zamanlarda popüler olan ve şaşırtıcı derecede sağlam olan bu blender kısa zamanda çok iyi geri dönüşler almıştır.Servis ağı gün geçtikçe oturmuş olan stilea blender puanı yüksek blenderlar arasındadır.

Myco Bar Blender

myco-bar-blender-chefsepeti

Son zamanlarda piyasanın ekonomik blender açığını kapatan blender markasıdır.Kullanıcılarından gayet güzel dönüşler alan myco blender firması bu sene de yerini korumakta ve kullanıcılarına yüksek performans ve konfor sunmaktadır.

Eddy Bar Blender

eddy-bar-blender-bykitchen-chefsepeti

Eddy Bar Blender düşük maliyetli fiyatı ve yüksek performansı ile bu senenin yıldızlarından birisidir.2 blender modeli bulunmadır.İlk model ev kullanıcıları için oldukça kullanışlıdır.İkinci model ise profesyonel modeli restoran ve cafeler için çok uygundur.

Arisco Bar Blender

arisco-bar-blender-chefsepeti

Arisco bar blender uzak doğu imalatı olmasına rağmen oldukça başarılı blender markalarındandır.Dijital ve manuel olan pek çok model bulunmaktadır.Servis konusunda sıkıntısı bulunmamaktadır.Fiyatı hem ev kullanıcıları hemde restoran zincirleri için uygundur.

 

Tüm blender markaları ve modelleri ayrı ayrı yazılar ile detaylı olarak incelenecektir.Bu yazılar ile neler hakkında bilgi sahibi olacağız derseniz ;

Bar blender markaları nelerdir?

Bar blender özellikleri nelerdir?

Bar blender yedek parça ve servislerine nasıl ulaşırım?

Bar blender ne için kullanılır?

Bar blender alınırken hangi özelliklerine dikkat edilmelidir?

Hangi iş için hangi blender tercih edilmelidir?

Yeşil smoothie için ayrı buz kırmak için ayrı blender mı kullanmak gerekir?

Buz kırmak için en iyi blender hangisidir?

En ekonomik blender markası hangisidir?

Siz değerli okurlarımızın yazı dizimizi takip etmenizi rica eder,iyi günler dileriz.

 

 

İlginizi Çekebilir

gercek-ev-yapimi-cilekli-dondurma-tarifi-chefsepeti

Bar Blender ile Çilekli Yaban Mersinli Dondurma Tarifi

Hepimiz yaz sıcaklarında ferahlamak için pek çok yöntem kullanıyoruz.Fakat bazı yöntemler var ki çok ama …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir